Polska
Otis Worldwide
Polska
Światowy lider produkcji, montażu i konserwacji wind, schodów i chodników ruchomych
 
 Strona główna |
 


ReGen™ Drives


Napęd regeneracyjny ReGen™ z odzyskiem energii, zapewniający znaczne oszczędności zużycia energii w każdym budynku.


Sterowanie ReGen oszczędza energię w stopniu nawet przekraczającym światowe standardy.

Napęd regeneracyjny produkuje czystą energię z niskim poziomem zniekształceń, co w rezultacie powoduje zmniejszenie poziomu „zanieczyszczenia” energii w instalacji budynku.
Zredukowane zużycie energii przekłada się bezpośrednio na oszczędności i pomaga w uzyskaniu certyfikatu wydajności energetycznej.

JAK TO DZIAŁA?


Tradycyjny dźwig składa się z kabiny, wciągarki i przeciwwagi.
Masa przeciwwagi jest tak dobrana, aby zrównoważyć masę kabiny i połowę udźwigu. W rezultacie przeciwwaga jest cięższa niż pusta kabina, a jednocześnie lżejsza niż w pełni załadowana kabina.

Największe zużycie energii wystepuje wówczas, gdy w pełni obciążona kabina jedzie do góry lub pusta kabina zjeżdża na dół.
W systemie ReGen, gdy kabina jedzie w górę z małym obciążeniem lub zjeżdża w dół z dużym, wciagarka działa jak pradnica. Zużycie energii wystepuje tylko w przypadku, gdy obciążona kabina jedzie w górę (żółty obszar). Z drugiej strony - energia elektryczna jest generowana, gdy kabina zjeżdża w dół (zielony obszar).


OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII


Poniższy wykres obrazuje ilość zaoszczędzonej energii dzięki zastosowaniu napędu regeneracyjnego ReGen. Ilość ta zależy od wielu czynników, takich jak: udźwig, prędkość, długość i częstotliwość przejazdów, sprawność systemu.


 

BIURA SPRZEDAŻY MODERNIZACJI

 
©2016 Otis Elevator CompanyWszystkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Sugestie | Mapa strony