Buga Otis Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş.
OTIS GLOBAL
Türkiye
Dünyanın lider asansör, yürüyen merdiven, yürüyen yol imalat ve servis firması
 
 Ana Sayfa |
 

GEN2® ASANSÖRLERİ


Otis’in Gen2® makine dairesiz asansör sistemleri ailesi, hem alçak hem de yüksek konut binaları ve ticari binalar için, bir yandan tasarım esnekliği, kullanılabilir mekan ve alan artışı ve zamandan tasarruf sağlayan montaj teknikleri gibi avantajları sunmaya devam ederken, bir yandan da emniyetli, enerjiyi verimli kullanan ve çevresine karşı sorumlu ürünler üretmek ve sunmak amacıyla, yirmi birinci yüzyılın teknolojisini ve materyallerini bir araya getirmekte ve bünyesinde toplamaktadır.

2000 yılında, Otis’in geliştirdiği ve patentini aldığı bir yenilik olan Gen2® asansör sistemi, geleneksel taşıyıcı çelik halatın yerine esnek bir poliüretan-kaplı çelik kayış koyarak asansör endüstrisinde radikal bir değişiklik yaptı.

Alçak konutlardan yüksek binalara kadar çok çeşitli bina ve yapı uygulamaları, Gen2® teknolojisinin sunduğu avantajlardan istifade edebilirler.


Bu kayış sadece 3 mm kalınlıkta olmasına rağmen geleneksel çelik kablolardan yine de daha kuvvetli ve sağlamdır. Üç katı daha uzun bir süre dayanır ve Otis’in asansörü tekrar icat etmesine ve tamamen baştan yaratmasına olanak sağlamıştır.

Düz ve kaplı çelik kayış, geleneksel sistemlerin metalin-metale sürtünmesi etkilerini de ortadan kaldırır. Bir düzgün-yüzeyli taçlı makine kasnağıyla birlikte, elde edilen sonuç, mükemmel ve istisnai sessizlikte çalışma ve üstün seyir konforu özellikleridir.

Ayrıca, bu esnek düz kayış, kuyunun içine konulabilecek, enerjiyi verimli kullanan, daha kompakt bir makine elde edilmesini sağlar. Bu makine, bina ve sistem işletme maliyetini azaltır ve çok değerli olan mekanın boşalmasını sağlar.

Daimi ve kalıcı sızdırmazlık sağlanmış yataklara sahip bulunan kayış ve dişlisiz makine herhangi bir ilave yağlama gerektirmez; dolayısıyla, Gen2® sistemi çevre için daha da temizdir. Daimi-mıknatıslı senkron motorlu ve son derece verimli olan dişlisiz makine, enerji tüketimini, geleneksel dişlili makinelere kıyasla yüzde 50’ye veren oranlarda azaltır.

Uzun süre dayanan düz kayışlar ve düzgün ve taçlı kasnaklara ek olarak, dişlisiz makinede hareketli parçaların minimum düzeyde tutulması, makinenin aşınmasını çok azaltır ve dayanıklılığı ve verimliliği çok artırır. Makinenin güvenilirliğini ve emniyetini daha da artırmak için, Otis, kayışların çelik kordonları ve tellerinin durumunu devamlı izleyen Pulse™ sistemini geliştirmiştir. Geleneksel çelik halatlardaki gözle inceleme ve kontrollerin tersine, Pulse™ sistemi, kayışta olabilecek kusur ve arızaları otomatik olarak tespit eder ve bakım personeline bildirir ve böylece her türlü kusur ve arızaya daha hızlı cevap verilmesine olanak sağlar ve bina sahiplerinin daha huzurlu olmalarını temin eder.

Her kordonun elektriksel direnci, onun enkesit alanına orantılıdır ve bu da, kordonun kalan hizmet ömrünün ölçülmesine olanak yaratır. Pulse™ sistemi, kayışların ne zaman değiştirilmesi gerektiğini belirlemek için bu elektriksel dirençleri izler ve takip eder.

 
 
©2016 Buga Otis Asansör San. ve Tic. A.Ş.Kullanım Şartları | Gizlilik Politikamız | Önerileriniz | Bilgi Toplumu Hizmetleri