Buga Otis Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş.
OTIS GLOBAL
Türkiye
Dünyanın lider asansör, yürüyen merdiven, yürüyen yol imalat ve servis firması
 
 Ana Sayfa |
 

OTIS’İN TARİHÇESİ

Otis dünyanın şeklini değiştirdi. . Otis’in, Yonkers, New York’da mütevazı bir başlangıçtan, bugünkü dünya çapında endüstri liderliğine uzanan uzun geçmişi, emniyet, hizmet ve performansın bir göstergesidir.
New York Crystal Palace’da kalabalığın önünde kurulan yüksek bir kaldırma platformuna çıkan pragmatik bir teknisyen, üzerinde durduğu platformu tutan tek halatı dramatik bir biçimde kestiğinde kalabalığı şoke etti. Platform birkaç inç düştü, fakat sonra aniden durdu. Devrim niteliğindeki bu yeni emniyet freni görevini başarıyla yaparak platformun zemine çarpmasını önledi. “Tamamen emniyetli, baylar!” diye ilan etti.

Halatı kullanan adam Elisha Graves Otis’di; şirketimizi kuran ve adını veren kişi. Otis, bu emniyet freniyle, asansör endüstrisini fiilen başlatmış oldu. Buluşu, binaların - ve tabi mimarların düşlerinin - gökyüzüne doğru tırmanmasının yolunu açarak, günümüz şehirlerinin siluetine yeni ve çarpıcı bir şekil verdi.

Bay Otis ilk emniyetli asansörlerini 1853’de sattı. Bugün, Otis, 150 yılı aşan geçmişiyle ve dünyadaki hemen hemen her ülkede müşterilerine hizmet veren 60.000’den fazla çalışanıyla dünyanın lider asansör şirketi konumundadır. Onların görevlerine olan bağlılıkları sayesinde, hem emniyet, hem de kalite açısından 150 yılı aşan bir deneyimi temsil eden Otis ekipmanlarını güvenle ve kullanabilirsiniz.
 
 
©2016 Buga Otis Asansör San. ve Tic. A.Ş.Kullanım Şartları | Gizlilik Politikamız | Önerileriniz | Bilgi Toplumu Hizmetleri